Loader
fbiconUpdate SK
0 pr | 0

Recept

Recipe Img

UPDATE FÁNKY

Suroviny pre 6 osôb: Ingrediencie:
75g hladká múka
75g Update Master Mix
10g prášok do pečiva
1 PL smotany
1 žĺtko
1 menšie vajce
štipka soli
Update Family Jam - marhuľový alebo slivkový


Príprava: Zo základných surovín si pripravíme cesto, necháme cca 30 min oddychovať a následne vyvaľkáme. Narežeme z neho kosoštvorce (ca 10ks), ktoré v strede nakrojíme ozdobným radielkom tak, aby sme jden roh mohli prestrčiť cez stred. Takto vzniknú srdcovité útvary, ktoré budeme pražiť do zlatista na väčšom množstve oleja. Podávame s džemom.
TIPY/RADY:
- používajte Kypriaci prášok do pečiva s vínnym kameňom, keďže vínny kameň je prirodzenou súčasťou vína. Jeho použitie spôsobuje prirodzené nakypenie cesta bez používania fosfátov. Kypriaci prášok ss vínnym kameňom rozmiešame v múke a pridáme do cesta ako bežný kypriaci prášok do pečiva.
- Update vanilkové práškové sladidlo? jednoducho - kúpte si vanilkové struky, rozrežete pozdĺžne a špičkou noža vyberiete vanilkový kaviár. Kaviár môžete rozmiešať s Update Eritritolom a v ručnom mixeri na strednom stupni rozmixovať a následne do neho dať narezaný struk.
- k rozpálenému oleju pridajte i kúsky načistenej mrkvy, ktorá zabráni prepaľovaniu oleja a pomôže odstrániť z fánok typickú vysmážanú arómu :) Dobrú chuť